کتاب مرجع WorldCat

LB Kids 2015,دانلود رایگان LB Kids 2015,لیست Meet the dinotrux,کتاب Meet the dinotrux

گت بلاگز اخبار پزشکی هر 5 دقیقه یک اتفاق مغزی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رسیدن به وقت استاندارد جهت حضور اورژانس بر بالین بیماران و در صحنه حوادث گفت: هدف‌گذاری که انجام دادیم این است که بتوانیم وقت حضور

هر 5 دقیقه یک اتفاق مغزی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

هر 5 دقیقه یک اتفاق مغزی در تهران

عبارات مهم : ایران

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رسیدن به وقت استاندارد جهت حضور اورژانس بر بالین بیماران و در صحنه حوادث گفت: نشانه گذاری که انجام دادیم این است که بتوانیم وقت حضور را به ۱۲ دقیقه کم کردن دهیم و رسیدن به این نشانه باعث کم کردن فوت و میر، معلولیت ها و در نهایت هزینه های ناشی از حوادث در آینده می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح ۲۰۰ دستگاه موتورآمبولانس جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه امیدوارم این طرح ها منجر به رضایت خاطر مردم شود، گفت: اورژانس یکی از نیازهای مردم است و اگر بتوانیم در این حوزه عملکرد خوبی داشته باشیم، باعث آرامش مردم می شویم و در غیراینصورت منجر به نگرانی مردم خواهد شد.

هر 5 دقیقه یک اتفاق مغزی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

وی خطاب به تکنسین های اورژانس گفت: شما فرشته های نجات و سفیدپوشانی هستید که در زمانی که انسان مستاصل است و هیچ چاره ای ندارد، به مردم کمک می کنید.

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت رسیدن اورژانس بر سر صحنه و بر بالین بیمار در وقت مناسب، گفت: ما نباید اجازه دهیم تا وقت طلایی از دست برود. به عنوان مثال در حوادث مغزی حداکثر ۳ ساعت وقت داریم تا بیمار را نجات دهیم ولی بعد از آن با فرد معلولی مواجه می شویم که هزینه ها و گرفتاری های دیگری را به دنبال دارد. در بیماران قلبی و عروقی نیز حداکثر وقت مناسب در یک ساعت اول هست. بنابراین حضور به موقع در اورژانس بسیار مهم است.

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رسیدن به وقت استاندارد جهت حضور اورژانس بر بالین بیماران و در صحنه حوادث گفت: هدف‌گذاری که انجام دادیم این است که بتوانیم وقت حضور

هاشمی با اشاره به وجود پرسشها ترافیکی در کلانشهرهایی مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: این معضل مردم را کلافه کرده و در عین حال باعث می شود که نتوانیم در وقت استاندارد به تقاضاهای موجود پاسخ دهیم. روزانه ۸۰۰۰ تماس با اورژانس در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مجموعه ای که علاقه دارند در ۱۲ دقیقه در سرصحنه اتفاق حاضر شوند و به مردم ارائه خدمت کنند، میسر نیست، هرچند که در حال حاضر شرایط مان از نظر زمانی نسبت به گذشته بهتر هست، ولی هنوز به نقطه ایده آل نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه موتورآمبولانس ها به مثابه یک بیمارستان کوچک تلقی می شوند، گفت: از طریق موتورآمبولانس ها می توان خدمات اولیه و ثانویه را به بیمار ارائه کرد؛ چراکه آنها مجهر به دستگاه هایی هستند که می توانند مستقیم به متخصصان متصل شوند و خدمات بسیار مهمی را جهت بیمار در آن وقت ارائه دهند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در شهری مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران که در هر ۵ دقیقه یک اتفاق مغزی و در هر ساعت چندین اتفاق قلبی رخ می دهد، مجهز بودن این موتورآمبولانس ها بسیار ارزشمند و کمک کننده هست، گفت: براین اساس امیدوارم بتوانیم با استفاده از این موتورآمبولانس ها وقت حضورمان را به حداقل برسانیم. نشانه گذاری ما این است که وقت حضور بر بالین بیمار را به ۱۲ دقیقه کم کردن دهیم و در این صورت در آینده شاهد کم کردن فوت و میر، معلولیت و هزینه های ناشی از آن خواهیم بود.

هر 5 دقیقه یک اتفاق مغزی در پایتخت کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | اورژانس | بیمارستان | بیماران قلبی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs